Середа, 21.03.2018, 19:55
Вітаю Вас Гість

Східний Донбас

Головна » Статті » Мої статті

Хто пограбував українські музеї?
Скарби Київської Русі: хто обікрав українські музеї?
Можливо, вийшли на пограбування століття! Дивне розслідування, в епіцентрі якого опинився журнал "Музеї України" набирає обертів. Нагадаємо - один з московських аукціонів гордо виставив унікальну колекцію грошових знаків епохи Київської Русі. Натрапивши на ті лоти в інтернеті, ми зрозуміли, що ситуація дещо заплутана. Навіть ДУЖЕ! Повідомивши про те на скромному сайті нашого часопису, за добу ми побачили моментальний планетарний розголос! Що відразу породило масу підозр і сумнівів! Які ніхто не спромігся розвіяти. Навпаки!
Особливого загострення дав депутатський запит Голови комітету з культури і духовності, народного депутата України В.Кириленка. Він попросив державні органи - МЗС, міністерства, СБУ розслідувати шлях колекції. Ось цей текст:
Голова парламентського Комітету з питань культури і духовності В’ячеслав Кириленко офіційно звернувся до Міністра закордонних справ України, Голови Служби безпеки, Міністра внутрішніх справ, Міністра доходів і зборів та до  Міністерства культури України з вимогою невідкладно провести перевірку фактів, оприлюднених в ЗМІ про запланований у лютому цього року продаж в Москві безцінного скарбу – унікальних монет часів Київської Русі, які ймовірно нелегально вивезені з території України.

Кириленко заявив, що державні компетентні органи повинні терміново втрутитися в цю ситуацію та з’ясувати, які монети, з яких колекцій і за яких обставин опинилися в Москві і виставлені на продаж. Якщо буде встановлено, що монети незаконно вивезені з України, влада повинна зробити усе можливе для повернення безцінного скарбу та притягнення винних до відповідальності.

За повідомленням Журналу «Музеї України» 9-го лютого цього року в Москві «Східно-Європейським Антикварним домом» буде продано унікальну колекцію срібників та гривень часів Київської Русі".

Цікаво спостерігати, як спецслужби України розпочнуть масштабну спецоперацію на території Росії. Це навіть не смішно. Більше того, ми всі непомітно перетнули межу, за якою починається реальна геополітика. І тут занадто багато гравців та різнопланових інтересів! На жаль, підготовлених учасників для гри подібного рівня дуже мало. Аби не було спекуляцій, розкрию деякі карти.

Як головний редактор журналу "Музеї України", після колосального розголосу у пресі, я повідомив про ситуацію АП, КМ і Посольство України у Москві. Попросив наше Посольство з'ясувати деталі на аукціоні, але, головне, спробувати отримати підтвердження справжності виставлених лотів! Це - принципово! Про те саме я написав і помічниці В.Кириленка. Терміново до Москви треба направити компетентного експерта - навіть кількох, аби отримати оцінку не за фотографіями!

Більше того, ми маємо практику втручання Національного бюро Інтерполу у подібних справах. Вони можуть законно арештувати виставлену колекцію до підтвердження її легальності і законності. Подібна ситуація була кілька років тому - тоді розкрили масштабні крадіжки в Ермітажі. Короткий електронний лист туди було нами направлено.

Ми не вимагаємо ніяких відповідей і звітів - просто дійте! Це реальний національний інтерес, імідж держави, патріотизм! Тиша...

У таких ситуаціях, мені особисто стає дуже соромно, коли маленький культурологічний журнал "Музеї України", на чолі з банальним приватним підприємцем, діє на міжнародній арені ефективніше за цілу державу Україна! Так, гордості немає - СОРОМНО! І вже не перший раз! Коли ми билися за козацькі регалії в США, майже перемогли, вийшли на найвищий міжнародний рівень, залишилися одні. Росія тоді просто прислала спецназ і тупо пограбувала музей у Нью-Джерсі! Те саме було, коли ганялися за шаблею Мазепи, пробивалися у найсекретнініші спецхрани. Засвітили архіви, наші скарби, які і досі під грифом...

Все повторюється.

У нас виникло стійке враження, що необхідно зробити детальну ревізію музейних фондів державних музеїв, що мають експонати часів Київської Русі. Особливо тих, що базуються у Нацзаповіднику у Лаврі. І хто те зробить? Деморалізований Мінкульт без Міністра? Хоча, контролюючих органів у нас вистачає - дерзайте! Порада В.Кириленку - приверніть до цього увагу. Ми можемо давати лише оціночні судження, які нічого не варті...

Отож, пропоную жорсткий сценарій, який багатьом не сподобається.

Держава дає терміновий запит в Українське бюро Інтерполу. Ті блокують московський аукціон, арештовують засвічені лоти, спільно з правоохоронцями Росії знаходять власників і встановлюють шлях реліквій. Паралельно українські державні органи проводять жорстку ревізію фондів музеїв, що мають предмети Київської Русі. Отут і почнуться сенсації... Дійте!

Ще раз повертаюся до ідеї створення відділу розшуку культурних цінностей при МЗС України! Невже так важко виділити пару ставок, аби спільно з посольствами відслідковувати цю важливу тему?

І давно час створити напівдержавний Фонд розшуку культурних цінностей за неформальної участі вищих органів державної влади, МЗС, Зовнішньої розвідки, СБУ, МВС за підтримки залежних грошових мішків! Українські скарби варто постійно відшукувати, викупляти і повертати до державних музеїв, а не на примітивні дачі олігархів!

Яскраві деталі - аукціон - http://domantik.ru/items....&page=1
http://www.museum-ukraine.org.ua/index.p....id=8017


Хоча, так і не зрозумів, для кого це все пишу? Волання у пустелю...

За Державу обидно!

Давайте вірити, що все буде добре! І Україна переможе!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України", ветеран розшуку культурних цінностей, неформальний експерт діяльності міжнародних спецслужб 

Категорія: Мої статті | Додав: vik (18.01.2013)
Переглядів: 192 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [258]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0