П`ятниця, 16.11.2018, 00:54
Вітаю Вас Гість

Східний Донбас

Головна » Статті » Мої статті

Красноармійський краєзнавчий музей

Красноармійський краєзнавчий музей відображає історію міста Покровськ та Красноармійського району. Музей заснований у 1967 р. як народний музей. У 1971 р. музей отримав статус державного.
Фондове зібрання музею нараховує більш 10 000 предметів.
У музеї можна познайомитися з унікальними пам’ятками археології, колекцією нумізматики, з пам’ятками матеріальної й духовної культури XIX-XX ст., з історією заселення краю, яка йде коріннями в стародавність. Свідками цього є близько 300 курганів й 100 поселень різних часів. Серед них можна назвати Нововасилівське поселення й курган, пов’язаний зі зрубною культурою (XIV-XIII ст. до н.е.).
За багатьма ознаками цей курган неординарний, і більшість його поховань належить служителям древньої релігії і їхніх родичів. В одному з 13 поховань був знайдений унікальний посуд. Орнамент-піктограма на ній – це карта зоряного неба з нанесеним на неї потижневим розкладом річного розташування Сонця серед зірок! Це – стародавній календар, його зоряний варіант. У 2001 році був знайдений камінь із зображенням зоряного неба. Найімовірніше, цей камінь призначався для встановлення на древній вівтар. Показово, що камінь стоїть на горизонтальній поверхні під кутом приблизно 48 градусів, а це географічна широта Нововасилівки.

У залі етнографії розміщені зразки українського національного одягу, побутові предмети, унікальні вироби декоративно-прикладного мистецтва.
Історія виникнення міста Красноармійська тісно пов’язана з будівництвом залізниці. Тому цілий комплекс історичних матеріалів нагадує відвідувачам, як будувалося місто, як формувалося його населення, як з’явилися перші підприємства.
З гордістю розповідається в музеї про перебування в місті видатного українського композитора Миколи Дмитровича Леонтовича. В 1904 році Н.Д.Леонтович приїхав у с. Гришине, де протягом 4 років працював учителем співу в залізничній школі й регентом церковного хору.
Із Красноармійського краю родом видатний військовий полководець Двічі Герой Радянського Союзу маршал Кирило Семенович Москаленко. Він народився в 1902 р. у селі Гришине. У роки Великої Вітчизняної війни К.С.Москаленко був командуючим 38-ї, а потім 40-ї Армій. Особливо його війська відзначилися при звільненні м. Києва, одними з перших увійшовши на вулиці столиці України.

Адреса:
вул. Горького, 22,
м. Красноармійськ,
Донецька область,
85742, Україна,
Тел.: (06239) 2-09-45

Категорія: Мої статті | Додав: админ (12.09.2016)
Переглядів: 424 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [258]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0