Четвер, 28.03.2024, 22:07
Вітаю Вас Гість

Східний Донбас

Головна » Статті » Мої статті

Руслан Богдан зазначає, що смертельні випадки на «копанках» далеко не поодинокі, проте статистика, як правило, про таке мовчить
Руслан Богдан зазначає, що смертельні випадки на «копанках» далеко не поодинокі, проте статистика, як правило, про таке мовчить



Зараз показник рівня смертності і травматизму в українській вугільній галузі — один з найвищих у світі.

Як зауважив народний депутат Руслан БОГДАН (на фото), 95 відсотків українських шахт не модернізовували уже більше 20 років — це і є однією з причин того, що, на превеликий жаль, кожний мільйон тонн видобутого вугілля в нашій країні забирає 2,2 життя українців. Цей сумний показник вивів Україну в трійку світових лідерів за кількістю травматизму в шахтах.

— Дуже прикро усвідомлювати, — продовжує короткий аналіз стану справ у вугільній галузі Руслан Дмитрович, — що трапляється так не тільки з об'єктивних причин — обвали породи, займання газу і вугільного пилу через зміщення рухомих пластів або велика кількість метану, що спричиняє його часті вибухи. Адже методи боротьби з аварійністю відомі ще з часів СРСР: дотримання технології вуглевидобутку і неухильне виконання норм безпеки. Однак це вимагає витрат на оновлення обладнання і веде до скорочення прибутку. Тобто якщо у держави коштів на модернізацію не вистачає, то приватні власники найчастіше на цьому заощаджують, і корумпована система контролю дозволяє їм це робити. До того ж, прагнення підвищити обсяги вуглевидобутку перевантажує виробничі потужності, що збільшує рівень аварійності, — констатує нардеп.

 

Чиновники вуглепрому тим часом, цитує Руслан Богдан одного з них, стверджують, що "вводиться нове устаткування, можливо, не так активно, як хотілося б, тому що багато грошей дуже треба. Вимагаємо збільшення коштів від реалізації вугілля, щоб йшли відрахування на охорону праці не менше 3%». Що характерно, стосовно напівлегальних копанок жодних цифр або пропозицій Мінвуглепром не має. В той же час, нелегальний видобуток вугілля (з використанням сучасної техніки) набув протягом останніх 20 років промислових масштабів.

— На підпільних шахтах, — продовжує народний депутат України, — люди добувають вугілля під землею і вантажать його в саморобні вагонетки, інші — за допомогою лебідки і трактора витягують вугілля на поверхню. Про жодні соціальні гарантії і техніку безпеки на таких підприємствах навіть не згадують. Обвали кріплень, вибух метану, отруєння газом — смертельні випадки тут далеко не поодинокі. Проте статистика, як правило, про таке мовчить, бо в цьому вугледобувному сегменті все в облаштовано напівнелегально. Зате в міліції звітують про успішну боротьбу з копанками.

— Зате голова Луганської обласної держадміністрації Володимир Пристук, — підкреслив нардеп Богдан, — днями на телеканалі УТ-1 взагалі заявив, що з листопада минулого року роботу незаконних копанок на Луганщині удалося зупинити. Проте очільник цієї області вважає, що копанки доцільніше не закривати — їх потрібно легалізувати. За його підрахунками, незабаром в області буде створено 600 міні-шахт. Про безпеку праці на них нічого сказано не було.

За переконанням Руслана Богдана, метою власників і керівників шахт є більша кількість здобутого вугілля меншими силами і витратами. А зарплата гірників залежить від кількості здобутого вугілля, тому на шахтах і не дотримують техніку безпеки.

Адже якщо все зробити за нормами техніки безпеки, то такого видобутку, який зараз дають шахти вже не буде. Але люди будуть живі. Ще люди йдуть на ці порушення, оскільки є інтегрована система оплати праці, практикуються різні оклади: 2,9 тис. грн., 3,1 тис. грн. і 3,4 тисячі гривень. Для того, щоб отримати більше — шахтар повинен проявити ініціативу. А ініціатива в шахті — це злочин. Не можна в шахті проявляти ініціативу. Все має робитися чітко за технікою безпеки. До речі, сам оклад шахтаря там у двічі менший, ніж повинен бути згідно галузевою угодою — це 6,7 тис. грн. От вам і вся арифметика, що призводить до смертей і травматизму на українських вугледобувних копальнях, — підсумував нардеп Руслан Богдан.

Руслан Богдан фото

Категорія: Мої статті | Додав: vik (26.10.2011)
Переглядів: 601 | Теги: як правило, що смертельні випадки на «копанках», Руслан Богдан зазначає, проте статистика, про таке мовчить | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [258]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0