П`ятниця, 16.11.2018, 00:53
Вітаю Вас Гість

Східний Донбас

Головна » Статті » Мої статті

Військово-цивільна адміністрація Донецької області запроваджує моніторинг дотримання прав людини при перетині КПВВ

Військово-цивільна адміністрація Донецької області запроваджує моніторинг дотримання прав людини при перетині КПВВ

 

Віктор Андрусів, в. о. заступника керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації 10 серпня в Києві взяв участь у презентації спільного проекту "Прифронтова інспекція" з моніторингу дотримання прав людини на контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ). Проект здійснюється громадською організацією "Фундація.101" за сприяння Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, обласної адміністрації та за фінансової підтримки People's Project.

Проект являє собою моніторинг контрольних пунктів в’їзду-виїзду на лінії зіткнення у Донецькій області на предмет дотримання прав людини, а також щодо виконання органами державної влади вимог "Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей".

Очільник "Фундації 101" Андрій Богданович каже про дві ключові проблеми в контексті цього питання: перша – це довготривала процедура отримання дозволу на перетин лінії зіткнення, а друга – довготривала процедура самого перетину лінії зіткнення, перевірки осіб і транспортних засобів.

Моніторинг правозахисники планують розпочати через два тижні з пункту пропуску в Артемівську. Триватиме перевірка протягом місяця. Також будуть досліджуватися питання, як перевіряючи органи ставляться до людей, що перетинають лінію розмежування, чи є питна вода, туалети, чи передбачені місця для схову у випадку обстрілу тощо.

Очікується, що завдяки громадському контролю за діяльністю осіб, що здійснюють пропускний режим на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, буде зруйнована корупційна схема здирництва коштів з громадян України при перетині лінії зіткнення. За рахунок надання рекомендацій Донецькій обласній військово-цивільній адміністрації та Уповноваженому Верховної ради України з прав людини, після їх втілення, буде покращена система перетину контрольних пунктів в’їзду-виїзду.

За інформацією Михайла Чаплиги, представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, наразі КПВВ обладнуються по новітнім зразкам, що дозволить зменшити час пропуску, вирішувати гуманітарні питання та дозволить зосередити усі служби в одному місці. Наступним етапом стане запровадження посади Регіонального координатора по зв’язками з громадськістю у Донецькій області  – представника Омбудсмена на громадських засадах.

На думку Віктора Андрусіва, в. о. заступника керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації, зараз існує багато суперечливої інформації про процес перетину лінії зіткнення, і населення має бачити, що до них дослухаються. Він також зазначив, що місцева влада планує у найближчі тижні забезпечити роботу логістичних центрів: ринків, які мають зменшити навантаження потоку людей на КПВВ, що їдуть за продуктами та пенсіями. Віктор Андрусів висловив сподівання, що у подальшому дію проекту буде поширено також і на прифронтові міста.

Категорія: Мої статті | Додав: админ (13.08.2015)
Переглядів: 192 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [258]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0